اختلالات صوتی
شایع ترین اختلالات صوتی
بهمن ۲۵, ۱۳۹۷
میانسالی و خوانندگی
میانسالی و خوانندگی
اسفند ۱۱, ۱۳۹۷

HPV در حنجره

ویروس پاپیلوم انسان (HPV) یک ویروس است که باعث بیماری های مختلفی می شود. در زنان و مردان جوان این ویروس از طریق تماس جنسی دهانی و یا تماس جنسی بین پوست از کسی که ویروس دارد، منتقل می شود.

در این مقاله به بررسی ویروس پاپیلوم انسانی در منطقه دیگری از بدن تمرکز می کنیم : حنجره

عفونت HPV، خطر ابتلا به سرطان حنجره را افزایش می دهد. امروزه و با پیشرفت دانش پزشکی نیز، هنوز می توان در مورد عفونت HPV در حلق و بیماری های وابسته به آن تحقیق و بررسی به عمل آید و دانش بشر در این زمینه رو به پیشرفت است.

HPV چگونه حنجره را آلوده می کند

تصور می شود که انتقال جنسی بیشترین احتمال را دارد و ممکن است رایج ترین روش انتقال باشد. با این حال، HPV در کسانی که هرگز رابطه جنسی را نیز تجربه نکرده اند دیده شده است که این نشان می دهد، روش های جایگزین انتقال وجود دارد. این روش ها ممکن است شامل اعمال ساده از جمله به اشتراک گذاشتن نوشیدنی ها و بوسیدن و یا راه های ناشناخته دیگری باشد.

عملکرد HPV چگونه است

شایعترین علائم زمانی بروز پیدا می کنند که حنجره به ویروس آلوده است. و سایر ارگان های بدن در صورت ابتلا به این ویروس اغلب علائم خاصی را نشان نمی دهند و معمولا بیمار بعد از مدت زمان نسبتا طولانی نسبت به ابتلای خود به آگاهی می رسد. در صورت ابتلای فرد به HPV در ناحیه حنجره، رشد قارچی شکل این ویروس که به شکل گل کلم رشد می کند را شاهد هستیم. این ویروس در حنجره ممکن است منجر به علائم زیر شود:

  • خستگی صوتی در گفتار.
  • خستگی آوازی شدید.
  • از دست دادن طیف صوتی
  • تنفس دشوار.

گونه های خاصی از پاپیلوم های تنفسی HPV می توانند به ضایعات سرطانی تبدیل شوند. شایع ترین محل برای عفونت HPV در راه هوایی جهت تبدیل به سرطان، در حنجره است؛ اگر چه ممکن است در هر نقطه از دستگاه تنفسی و دهان، از جمله ریشه زبان (پشت زبان) و لوزه ها رخ دهد.

این بدان معنا نیست که HPV باعث سرطان زبان و لوزه ها می شود.عامل خطر این ویروس در زبان و لوزه ها ایجاد تومور است.

چگونه از ابتلا به HPV در حنجره آگاه شوم

هیچ راهی برای تشخیص بدون وجود متخصص گوش و حلق و بینی وجود ندارد. گاهی اوقات حتی متخصصین نیز نمی توانند به شما در تشخیص اطمینان دهند. با این حال، علائم خاصی باید شما به مراجعه به پزشک وادار کند:

  1. داشتن صدای خشن و عجیب برای چند هفته.
  2. پس از رابطه جنسی دهانی (هرچه تعداد شریکان جنسی بیشتر باشد،نگرانی باید بیشتر باشد ).
  3. دیدن زخم در دهان (به عنوان مثال، زخم زبان کوچک و یا نرم کام / سقف دهان، در لوزه).

دیدگاهتان را بنویسید

error: غیر فعال است