منوال تراپی
معجزه منوال تراپی حنجره چیست؟
آذر ۱۸, ۱۳۹۷
لیندا ماریا رانستد
بررسی ابعاد یک پرونده-قسمت نهم
آذر ۲۵, ۱۳۹۷

نمونه جراحی های دکتر کاظمی

دکتر کاظمی1

جراحی تومور پاروتید

یکی از تومور های شایع در ناحیه سر و گردن بروز توده ای در غده بناگوشی (غده پاروتید) است. اگرچه تقریبا80 درصد موارد تومورهای پاروتید خوش خیم هستند اما تقریبا 20 درصد آن ها بدخیم هستند و به همین دلیل جهت تشخیص توده خوش خیم از بدخیم اگر توده ای در غده بناگوشی توسط متخصص تشخیض داده شود باید جهت آزمایشات بیشتر نمونه برداری شده و به آزمایشگاه فرستاده شود.

البته روش های دیگری نیز برای این تشخیص وجود دارد مانند نمونه برداری سوزنی که در این روش دیگر نیازی به نمونه برداری مستقیم از توده نیست و با یک سرنگ می توان چند سلول از توده را برداشت کرد و به آزمایشگاه جهت تشخیص فرستاد و معمولا آزمایشگاه می تواند با یک دقت نسبی از خوش خیم و یا بدخیم بودن این توده ما را مطلع سازد. که در صورت بدخیم بودن توده جراحی منطقه وسیعی را شامل می شود.

یکی از شایع ترین و در عین حال خوش خیم این توده ها در ناحیه غده بناگوشی تومور میکس (Mixed Tumour) نام دارد

در ادامه نمونه هایی از جراحی های تومور پاروتید توسط دکتر مسعود کاظمی را مشاهده می کنید:

هماتوم زبان

خونریزی داخلی زبان و تورم بسیار زیاد زبان هماتوم زبان نام دارد . هماتوم زبان به هر علتی ممکن است رخ دهد یکی از شایع ترین علل هماتوم زبان برخورد ضربه های شدید به زبان است.افرادی که آسپرین و یا دارو های ضد انعقادی مصرف می کنند بییشتر در معرض هماتوم زبان بر اثر گاز گرفتن زبان توسط دندان ها و یا ضربه به زبان قرار دارند. بزرگ شدن غیر عادی زبان توسط هماتوم منجر به اختلال در روند بلع و تنفس می گردد.

در ادامه نمونه هایی از جراحی های هماتوم زبان توسط دکتر مسعود کاظمی را مشاهده می کنید:

راینو پلاستی

عمل جراحی ترمیم بینی سابقه 100 ساله دارد اولین فردی که این عمل را به روش امروزی انجام داد در سال 1904 میلادی فردی به نام کاتل بود که در جهت اصلاح عملکرد بینی از این جراحی استفاده کرده است. اصلاح عملکرد بینی در افرادی که دچار انحراف بینی چه داخلی و چه خارجی هستند ، چه مادرزادی و چه به صورت اکتسابی جراحی در دستور کار قرار می گیرد.

با پیشرفت علم پزشکی در این زمینه حتی این جراحی بدون هیچ برشی و به صورت بسته انجام می گیرد.

اما امروزه داوطلبین جراحی بینی بیشتر نه به خاطر اصلاح عملکرد بینی بلکه به دلیل زیبایی اقدام به جراحی می کنند.که به استاتیک راینو پلاستی ( جراحی زیبایی بینی) شهرت دارد.

من به عنوان جراح و متخصص به افراد توصیه می کنم که جراحی های اصلاح عملکرد بینی را توسط متخصصین گوش ، حلق بینی انجام دهند چراکه حفظ عملکرد تنفس، بویایی بسیار مهم است که دچار آسیب ناشی از جراحی نشود. اما جراحی استاتیک راینو پلاستی را می توانند توسط متخصصین زیبایی نیز به انجام برسانند به شرطی که با جراح حتما شرط شود که عملکرد بینی دچار اخلال نشود و جراحی زیبایی بینی به قیمت از بین رفتن بویایی و یا اختلال در تنفس همراه نباشد.

در ادامه نومنه های جراحی بینی توسط دکتر مسعود کاظمی را مشاهده می کنید:

راینو پلاستی

رایو پلاستی-تغییر نیمرخ بینی

ترمیم نوک بینی پهن

سرطان بینی که پس از برداشتن با پیوند آزاد پوستی ترمیم شده است

پیش بینی تاثیر جراحی بینی بر صدای افراد به موارد متعددی بستگی دارد از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد:

  • سایز بینی قبل و بعد از جراحی.
  • اندازه حفرات تشدید.
  • میزان عادتی استفاده از رزوناتور بینی توسط فرد.
  • مهارت جراح.
  • وجود یا عدم وجود پولیپ در بینی.
  • انحراف تیغه بینی.
  • و عوامل شخصی دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

error: غیر فعال است