رژیم غذایی
رژیم غذایی در خوانندگان
شهریور ۴, ۱۳۹۷
شانیا تواین
بررسی ابعاد یک پرونده-قسمت ششم
شهریور ۱۹, ۱۳۹۷

اولین نشست از سلسله سمینارهای سلامت صدا برگزار شد

اولین سمینار سنجش سلامت صدا با محوریت تلاوت قرآن و مداحی با حضور استاد احمد ابوالقاسمی؛ مدیر رادیو قرآن و قاری بین المللی کشور، مصطفی صولتی؛ پزشک طب سنتی، علیرضا پوراستاد؛ خواننده و استاد آواز و دکتر نسیم احمدی آسیب شناس صدا، روز جمعه، 16 شهریورماه از ساعت 15 تا 19:30 با حضور 180 شرکت کننده در تالار کوثر ساختمان اداری سازمان صدا و سیما برگزار شد.
این سمینار با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم ویژه ی قاریان و مداحان به منظور استفاده صحیح از صدا برگزار شد. شرکت کنندگان از استان های تهران، قم، مازندران، اراک، لرستان و … در این مراسم حضور پیدا کردند.
این سمینار با تلاوت حمیدرضا نصیری قاری ممتاز کشور آغاز شد و در بخش اول مراسم استاد احمد ابوالقاسمی در رابطه با نحوه استفاده صحیح از صوت و تخصص صدا سخن گفت.
در ادامه نیز دکتر مصطفی صولتی متخصص طب سنتی پیرامون پیشگیری از آسیب های صوتی و راه های درمان و بهداشت صوت صحبت کرد.
دکتر نسیم احمدی؛ آسیب شناس صدا نیز در رابطه با آسیب های صوتی و پیشگیری از آن سخن گفت. و اما در ادامه ی مراسم علیرضا پور استاد در رابطه با صداسازی، تقویت صدا و تکنیک های اجرا سخنانی را در جمع حاضران ارائه داد.
این گزارش می افزاید، در بخش دوم سمینار پرسش هایی از سوی حاضران مطرح و توسط اساتید مرتبط پاسخ و با تلاوت چند قاری شیوه های صحیح استفاده از صوت انجام شد.
لازم به ذکر است، این برنامه به طور کامل ضبط و طی برنامه ای به تهیه کنندگی محبوبه کلانتر از رادیو قرآن تقدیم مخاطبان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

error: غیر فعال است